Директор програми

Церква – це Божий інститут, створений спасати грішників та вводити їх в Царство Господа Ісуса Христа. Ніякий навчальний богословський заклад не здатний замінити помісну церкву. За Божої ласки ми лише допомагаємо у створенні та розвитку християнської громади. Ми віримо, що Господь помістив наш інститут в стратегічному місці для партнерських стосунків з КБС та помісними церквами задля задоволення нагальної потреби у підготовлених працівниках для церков.

Чому «Інститут церковного служіння»?
Інститут – високий академічний рівень навчання, тому що наш Бог – Бог високих стандартів. Програма інтегрована з навчальними курсами КБС. Деякі курси можна пройти дистанційно завдяки навчальній платформі Moodle.
Церковного – навчання відбувається на базі місцевої громади з урахуванням церковного контексту. Підготовлена, духовно зріла церква бере участь у зростаючому русі створення нових церков.
Служіння – поєднання академічної програми та церковної практики є характерною рисою нашого інституту , що дозволяє студентам вчитися, одночасно набуваючи незамінний досвід служіння.

Запрошуємо вас приєднатися до вивчення багатогранного світу богослов'я заради якісного духовного зростання та плідного служіння в Церкві та поза її межами!

Володимир Ніколаєв,
директор Інституту церковного служіння

+380955084571
+380680852023
volodya@cmieurasia.org
cmieurasia.org

Про програму

Місія:
Місія Інституту церковного служіння – надання допомоги церквам Євразії у справі підготовки працівників для створення та розвитку церков, готових до відтворення нових церков у різних культурах. 

Бачення:
Бачення програми – організація богословської освіти на базі помісної церкви або дистанційно (онлайн). Інститут церковного служіння пропонує унікальний шанс навчитися систематичному вивченню Божого Слова в своїй церкві без відриву від сім’ї та роботи, а також продовжити навчання на базі Київської богословської семінарії. За допомогою інтенсивного біблійного навчання з акцентом на духовне формування та практичне служіння в помісній церкві, студентів готують до активної участі у справі благовістя та домобудівництва церкви. 

Завдання:

 1. Надати початкову богословську освіту, щоб студент міг долучитися до церковного служіння, відповідно до свого дару.
 2. Допомогти студенту з покірним серцем взаємодіяти зі служителями місцевої церкви у справі духовного зростання віруючих.
 3. Прищепити студенту співчуття до грішників та глибоке бажання звіщати Благу Звістку Ісуса Христа.
 4. Підготувати студента до практичного застосування біблійних та богословських принципів Божого Слова для формування характеру служителя.
 5. Навчити студента навичкам передачі своїх знань та досвіду служіння іншим віруючим в церкві.

Основні цінності:

 1. Ми цінуємо навчання на базі помісної церкви. Саме церква – «стовп і підвалина правди», і обов’язок  служителів церкви – підготувати членів церкви до служіння. Тому запропонована програма залучає до процесу навчання помісні церкви (Еф. 4:11-12, 1 Тим. 3:15).
 2. Ми цінуємо дистанційне навчання. Незалежно від місця проживання студента викладач може сприяти его духовному зростанню, систематизувати знання для практичного застосування в церковному служінні (Фил.1:27; 1Сол. 4:1).
 3. Ми цінуємо працівників, підготовлених до справи служіння. Наша мета – підготувати вірних члеів церкви таким чином, щоб вони, в свою чергу, могли навчити інших людей. Церква може досягнути своєї мети лише тоді, коли вона примножує свої учнів. (Мт. 28:19-20; 2 Тим. 2:2).
 4. Ми цінуємо розвиток духовних якостей характеру. Тільки ті, які особисто йдуть слідом за Христом, можуть дійсно бути плідними вчителями, здатними вести інших за Христом в цьому гріховному світі. Знання важливі, однак в Царстві Божому не менш важливим є стан серця віруючої людини (Ін. 15:4-5; 2 Сол. 3:7-13; Тит. 2:11-12).
 5. Ми цінуємо посвяту на практичне служіння. Кожен студент, який вчиться за програмою інституту, повинен, отримавши знання, бути готовим реалізувати їх в благовісті, навчанні інших, а також служінні в церкві, згідно зі своїм даром від Бога  (1 Кор. 12:4-11; 14:12).
 6. Ми цінуємо вірне біблійне вчення. Ми очікуємо від кожного студента розуміння основних доктрин Божого Слова і здатності виявити лжевчення та протистояти йому, вивчаючи Біблію так, щоб живити  себе та інших людей (1 Пет. 3:15; 2 Тим. 2:15; 3:16-17). 

 

Умови вступу

Абітурієнти можуть подати заяву щодо вступу в Інститут в будь-який час протягом року та виконати наступну процедуру, щоб стати студентом ІЦС:

 1. Заповнити анкету. Анкету можна отримати у секретаря Інституту secretar@cmieurasia.org або на сайті bogoslovie.org
 2. Отримати рекомендацію пастора або відповідального за служіння в тій помісній церкві, членом якої є абітурієнт.
 3. Здати відомість з оцінками інших біблійних навчальних закладів за її наявності.

Після зарахування до ІЦС можна одразу розпочинати заняття.

Абітурієнт зараховується студентом, відповідно до наступних критеріїв:

 1. Є віруючим в Ісуса Христа, прийняв водне хрещення, належить до помісної церкви та перебуває з нею у мирі.
 2. Залучений в церковне служіння (якщо студент не має служіння, то йому (їй) буде надано чотири місяці для вибору служіння після першої сесії).
 3. Пройшов співбесіду з приймальною комісією.
 4. Має повну середню освіту.
 5. Має письмову рекомендацію свого пастора.
 6. Погоджується з віросповіданням інституту.
 7. З відкритим серцем і бажанням вчитися.

Необхідні документи для вступу:

 1. Заповнена анкета студента.
 2. Копія документа про середню освіту (вищу).
 3. Фото розміром 3 х 4 (2 шт.).

Проживання та фінанси
Під час навчання студенти з інших міст проживають в гуртожитку Київської богословської семінарії. Всі студенти під час сесії забезпечуються 3-разовим харчуванням. До послуг студентів: бібліотека, комп’ютерний клас, навчальні аудиторії. 

 

Навчалний план


Принципи вивчення Біблії

Базовий курс, в якому особлива увага надається індуктивному методу вивчення Біблії, заснованому на підході трьох кроків до розуміння Божого Слова: спостереження, тлумачення та застосування.
Мета курсу – спонукати студентів до більш глибокого вивчення Святого Письма, як «меча обосічного», що направлений, перш за все, на себе, а потім і на інших людей. 


Герменевтика

Кожний студент може поглибити свої знання та розвинути уміння в розумінні та застосуванні загальноприйнятих принципів тлумачення Біблії.
Мета курсу – навчити студента правильно тлумачити і застосовувати будь-який уривок, враховуючи жанрові особливості книги, а також передавати іншим істини Божого Слова.


Огляд Старого Заповіту

Курс розглядає історію розвитку Ізраїля як нації, завіти Бога з Його народом, втілення Божого плану викуплення людства протягом усієї історії.
Мета курсу – навчити студентів правильно співвідносити ключові історичні події з Божим планом спасіння, а також частини Старого Заповіту між собою, застосовувати принципи та уроки Старого Заповіту в своєму житті.

Історичний фон Біблії

Курс направлений на вивчення важливих історичних, географічних та культурних факторів, які безпосередньо вплинули на написання Біблії. 
Мета курсу – навчити студента, правильно тлумачити та застосовувати біблійний текст, використовуючи отримані знання. 

Огляд Нового Заповіту

Курс є продовження панорамного вивчення Біблії. Студент зможе зануритися у світ часу написання цього заповіту, познайомитися з ключовими історичними подіями, життям Ісуса Христа, служінням апостолів, що стояли у витоків християнства, благословеннями та проблемами першої церкви.      Мета курсу – допомогти студентам глибше пізнати Божий план спасіння людства та місце Нового Заповіту в Біблії, а також застосовувати отримані знання в своєму реальному житті.


Богослов’я Апостола Павла

Глибоке вивчення змісту та богослов’я послань Павла з акцентом на життя та служіння великого апостола.
Мета курсу – навчити студента бачити задум кожної з книг, правильно тлумачити та застосовувати висвітлені в них ідеї як в церковному, так і особистому житті. Передбачається екзегетичне вивчення одного із послань апостола Павла.  

Основні доктрини Біблії

Курс передбачає систематичне вивчення основних біблійних істин – доктрин.
Мета курсу – спонукати студента до прагнення берегти вчення Святого Письма в чистоті, навчити розпізнавати лжевчення та захищатися від них на біблійних засадах.


Духовне формування

Курс направлений на вивчення уривків Священного Письма, що належать до спасіння, сутності та значення нового житті у Христі. 
Мета курсу – показати студенту вплив Божого Слова та нового життя у Христі особисто на нього та його стосунки з оточуючими.


Духовне керівництво

Вивчення принципів керівництва, заснованих на Священному Писанні. Сюди належить: вміння приймати рішення, раціональне використання часу, вирішення конфліктних ситуацій, будування добрих взаємин з оточуючими та настановлення інших. 
Мета курсу – допомогти студентам оцінити сучасні та традиційні стилі керівництва, що домінують в культурі, а також розробити особисту стратегію керівництва з урахуванням своїх духовних дарів та якостей характеру.

Біблійний світогляд

Розгляд погляду на життя та оточуючий світ на основі біблійного вчення в порівнянні з філософією сучасного світу.
Мета курсу – допомогти студенту побачити Божий задум стосовно створеного Ним світу, зрозуміти, що всяка істина є від Бога, та на основі цього виробити свій, заснований на Біблії, підхід до кожної із сфер повсякденного життя.


Історія Церкви

Ознайомлення з основними подіями, релігійними течіями та важливими особами в історії Церкви від часів апостолів до нашого часу. Особлива увага буде надаватися періоду до поділу церкви в 1054 році, розвитку Православної церкви та історії місій. Мета курсу – спонукати студента до дослідження впливу історичний подій та церковного керівництва на сучасне розуміння богослов'я та устрою церкви.


Вступ до місіології

Дослідження ролі помісної церкви в місіонерському служінні. Курс охоплює матеріал семінару «Кайрос», що включає дев’ять інтерактивних сесій, які висвітлюють чотири основні сфери всесвітнього місіонерства: біблійну, історичну, стратегічну та культурну.  
Мета курсу – спонукати студента до участі в місіонерському служінні.


Місіонерська поїздка

Передбачається короткотривала місіонерська поїздка, під час якої студент отримає можливість застосувати отримані знання під час проходження курсу «Вступ до місіології». 
Мета курсу – допомогти студенту побачити на практиці, як контекст служіння (місцевість, етнічний склад населення тощо) впливає на подання євангельської звістки. 


Критичне мислення та письмо

Ознайомлення з процесом проведення біблійних та історичних досліджень. Більшу частину курсу складають практичні завдання для вироблення необхідних для цього навичок.
Мета курсу – допомогти в розвиткові логічного мислення студента для глибокого вивчення тексту з метою застосування результатів дослідження як в служінні, так і в академічній сфері під час написання письмових робіт.


Практика церковного служіння

Застосування на практиці отриманих під час проходження курсів ІЦС знань в різних сферах служіння своєї помісної церкви.
Мета курсу – спонукати студента до активної участі в церковному житті під час навчання в ІЦС. 

Динаміка помісної церкви

Вивчення біблійних принципів життя та розвитку помісної церкви, починаючи з ранньої церкви, які описана в Діяннях апостолів. Розгляд моделей керівництва, поклоніння, спілкування, євангелізму та вчення.
Мета курсу – допомогти кожному студенту знайти своє місце в Тілі Христовім та розробити власну стратегію для розвитку помісної церкви.


Християнська сім’я

Дослідження біблійних принципів побудови шлюбу, а також вивчення біблійного погляду на безшлюбність. Висвітлення питання виховання дітей, заснованого на Біблії, з урахуванням особливостей спілкування з проблемними дітьми. Курс розрахований на те, щоб в ньому брали участь чоловік і дружина, наречений і наречена. 

Філософія освіти

Ознайомлення з різними філософіями освіти, їх оцінка у світлі Біблії, дослідження впливу різних педагогічних методик на навчальний процес. 
Мета курсу – показати значення створення вчителем сприятливої атмосфери під час уроку для ефективного навчання. 


Вступ до організації нових церков

Дослідження біблійних принципів та розгляд практичних підходів у роботі із заснування церков. 
Мета курсу – показати, що здорова помісна церква покликана організовувати нові церкви, які також, в свою чергу, будуть готові до відтворення. 


Особистий євангелізм

Курс є продовження семінару «Добрий ґрунт»  («Добрая почва»). В межах курсу розглядаються деякі аспекти євангелізму, такі як: особисті якості благовісника, принципи та методи викладу Євангелія, перешкоди на шляху проголошення Благої Звістки, а також пропонуються ресурси для успішного свідоцтва про Христа.
Мета курсу – допомогти студенту зрозуміти важливість виконання Великого доручення Христа.