Директор програми

Любі друзі!

Вітаємо вас у нашій семінарській родині!

Багато років програма «Християнська освіта» готує вчителів для церков України та інших країн. Ми вдячні Богові, що можемо служити нашим студентам і через них церквам. Семінарії, церкви – це все складові частини християнської освіти. На програмі студенти отримують інструменти для роботи з усіма віковими категоріями.

Наша мета: не просто передати знання, але й допомогти віруючим зміцнитися в Господі для подальшого служіння іншим.

Наталія Чікота,
директор програми «Християнська освіта»

Про програму

Місія:
Місія спеціалізації «Християнська освіта» – навчити й підготувати студентів до викладання й підготовки інших віруючих для ефективного служіння в різних сферах (школи, церкви, табори, євангелізаційні заходи тощо), а також прищепити їм навички, необхідні для розвитку як теоретичних, так і практичних аспектів цього служіння.

Бачення:
Ми прагнемо бачити в євангельських навчальних закладах, церквах та в інших сферах служіння в Україні та Євразії ефективних керівників і вчителів, які належним чином і творчо проголошують Євангеліє людям різного віку на будь-якому місці і які вчать зберігати все, що заповів Христос.

Завдання:
Студенти, навчаючись на програмі «Християнська освіта»:

 1. Отримають знання про практичні методи і принципи викладання.
 2. Будуть розуміти основи християнської освіти, будуть здатні передавати і застосовувати ці знання в своєму служінні в сфері освіти, а також сприяти навчанню інших людей.
 3. Будуть гарним прикладом вчителя і керівника, щоб допомогти іншим людям розвивати навички викладання і керівництва.
 4. Стануть такими учнями, які цінують навчання протягом усього свого життя.
 5. Зможуть правильно спілкуватися з людьми, вести і мотивувати їх, керувати колективом і програмами, звершуючи служіння в освітній сфері.

Основні цінності:

 1. Ми цінуємо освітнє служіння в церкві.
 2. Ми цінуємо потребу в точній передачі Біблії в усіх видах служіння.
 3. Ми цінуємо практичне застосування отриманих знань в служінні.
 4. Ми цінуємо розуміння особистості і потреб учня.

Як вступити

 

Абітурієнт базової програми навчання повинен відповідати наступним критеріям:

 1. Бути народженим згори, хрещеним по вірі (тобто в свідомому віці) і бути членом євангельської церкви.
 2. Погоджуватися з доктринальними твердженнями КБС і підписатися під ними (частина «Анкета абітурієнта»).
 3. Мати повну середню освіту.
 4. Надати всі необхідні документи.
 5. Продемонструвати академічні здібності.

Абітурієнт повинен заповнити і подати до академічного офісу всі вказані документи:

 1. Анкета абітурієнта (копії всіх документів про освіту: атестат про повну загальну середню освіту, диплом бакалавра, спеціаліста, магістра, включаючи додаток з оцінками і середній бал атестата; сертифікат ЗНО (за наявності); оригінали документів про освіту слід надати після зарахування до семінарії. Копія паспорта (головні сторінки і сторінка з інформацією про сімейний стан); копія ідентифікаційного коду)
 2. Рекомендації двох осіб, які не є родичами абітурієнта.
 3. Рекомендація пастора церкви, до якої належить абітурієнт.*

* – якщо абітурієнт є пастором, пасторську рекомендацію повинен заповнити керівник обласного об’єднання, а дві інші рекомендації – інші місцеві пастори.

Рекомендації вважаються дійсними протягом року від дати їх написання.

Всі необхідні документи потрібно надати в академічний офіс мінімум за тиждень днів до вибраної абітурієнтом дати вступу. Абітурієнт отримає запрошення на вступні іспити, лише коли будуть вчасно подані всі необхідні для вступу документи.

Вступні іспити проходитимуть дистанційно.

Після подання всіх документів, безпосередньо перед датою вступних іспитів з абітурієнтом зв’яжуться та нададуть детальну інформацію про розклад і порядок проведення іспиту та співбесіди.

Абітурієнт має заздалегідь потурбуватися, щоб у день іспиту він мав доступ до інтернету та мав можливість зв’язатися з приймальною комісією через Zoom.

Вступні іспити складаються з тесту на знання Біблії, української мови і співбесіди з приймальною комісією.

Зарахування в семінарію визначається за результатами тестів і співбесіди. Абітурієнти заохочуються до завершення навчання в інших навчальних закладах до вступу до КБС, оскільки навчання на наших програмах вимагає великих зусиль.

Абітурієнти, які мають диплом бакалавра, спеціаліста або магістра, будуть допущені до написання тесту на знання Біблії без проходження вступного іспиту з української мови (за умови подання копії відповідних документів).
Слідкуйсте за новинами в наших соцмережах: Instagram, Facebook

З усіх запитань пишіть на телеграм @kts_kyivseminary (063 842 3959). або на ел. адресу registrar@kts.org.ua

 

Вимоги до абітурієнтів з інших країн
КБС з радістю приймає іноземних абітурієнтів. При цьому ваші знання української мови мають дозволяти вам слухати лекції українською, або ж ви маєте бути готові вивчати мову для навчання у нас. Мова, якою ви маєте здавати письмові роботи може узгоджуватися з кожним викладачем окремо. Вступні іспити (тест на знання Біблії та граматика) ви можете здавати на ваш вибір українською або російською мовою. У випадку зарахування студенти-іноземці повинні самостійно забезпечити себе житлом у міжсесійний період або повертатися на цей час додому.

Навчальний план бакалавра

Навчальний план спеціалізованих курсів програми «Християнська освіта» охоплює біблійні, богословські та практичні аспекти підготовки студентів до ефективного служіння в церкві та поза її межами.

Курси спеціалізації:

CE 101 Вступ до християнської освіти

Огляд засад християнської освіти, включаючи цілі, богослов’я, історію, філософію, Писання як її фундамент та роль Святого Духа. В курсі також обговорюється духовний дар вчителя, якості характеру того, хто служить в контексті християнської освіти, і огляд можливостей служіння в християнській освіті. 

CE 102 Педагогічна психологія

Огляд принципів навчання і обговорення, які з них можна використовувати з найбільшою користю в християнському служінні для ефективного викладання, «щоб учинити кожну людину досконалою в Христі» (Кол. 1:28). 

CE 201 Основи викладання

Даний курс знайомить студентів з базовими педагогічними принципами, методами викладання і навчання в контексті християнської освіти. В курсі розглядаються основні потреби тих, хто навчається, і шляхи їх задоволення під час навчального процесу. В курсі також обговорюються характер вчителя, прийоми герменевтики, стратегія та вміння керувати класом.

CE 202 Теорія і методика навчання людей з особливими потребами

Даний курс є оглядом категорій людей з особливими потребами, мети служіння цим людям, біблійного погляду на них. Студенти вчаться розуміти і приймати потреби таких людей, задовольняти їх, дізнаються, як почати служіння таким людям, знайти вчителів та працювати з родинами.

CE 203 Теорія і методика навчання дітей дошкільного віку

В цьому курсі розглядаються вікові особливості і потреби дошкільників та їх вплив на підготовку вчителя до роботи з цією віковою групою, планування програм і створення умов для наймолодших учнів в церкві. 
 

CE 301 Теорія і методика навчання школярів

Курс розглядає вікові потреби і особливості дітей шкільного віку та їх вплив на підготовку вчителя, планування програми і створення умов для дітей цього віку у церкві. 
 

CE 302 Теорія і методика навчання дорослих

Даний курс присвячений служінню навчання дорослих у церкві. Розглядається як теорія і методологія, так і біблійні принципи навчання дорослих людей. Окремо вивчається стратегія розвитку служіння вчителів у церкві для ефективного служіння Христу, церкві та світу. 

CE 401 Лідерство в служінні християнської освіти

Мета курсу – розвинути лідерський потенціал студентів і допомогти їм розуміти різні сторони процесу адміністрації, який включає: встановлення цілей та їх досягнення, організацію, делегування, особисті стосунки, групову динаміку, управління і підготовку інших лідерів. 

CE 403 Розробка навчального плану

Курс охоплює проблеми, навички, принципи і практику складання навчального плану різних потреб в контексті служінь християнської освіти. Студенти навчаться розробляти план, доносити його до своєї команди, оцінювати його результативність в служіннях в помісних церквах. 
 

CE 404 Організація і планування таборів

Даний курс слугує вступом до філософії та методології табірного служіння, готує лідерів і заохочує їх використовувати Богом дані дари для організації і проведення таборів, в яких люди приходили б до Христа і в Його церкву. 

CE 303 Теорія та методика навчання підлітків і молоді

Цей курс приділяє увагу підготовці студентів для ефективного служіння підліткам і молоді в помісних церквах. Курс приділяє особливу увагу вмінню студентів розробляти програми біблійних занять, використовуючи знання вікових особливостей, принципів і методів викладання підліткам і молоді. 

Біблійно-богословські курси:

GS 101 Вступний курс

Знайомство з академічним життям в Київській богословській семінарії. Центральне місце відведене процесу написання роботи, особливо дослідницької, використанню комп’ютера, програми Microsoft Word, інтернету, бібліотеки, а також розпорядженню часом та творчому мисленню. В курс включено зустрічі та знайомства з директорами програм, викладачами і працівниками семінарії.

GS 102 Граматика

Огляд граматики української і російської мов допомагає прищепити любов до рідної мови та підготувати студентів до вивчення герменевтики, біблійних мов, а також до використання лінгвістичних навичок та знань граматики під час особистого вивчення Біблії.

GS 115 Критичне мислення та письмо 1

Даний курс є вступом до досліджень і критичного мислення. Курс знайомить студентів із процесом проведення дослідження та розвитком логічного судження та аргументації. Більша частина курсу присвячена практичним завданням для формування навичок, необхідних для проведення біблійних та історичних досліджень. Багато завдань курсу орієнтовані на проведення досліджень і розвиток мислення, що можна використовувати як в служінні, так і в академічному дослідженні під час написання дослідницьких робіт.

BE 101 Герменевтика

Практичний курс знайомить студентів з основоположними методами вивчення Біблії і необхідними кроками в її тлумаченні. Мета - допомогти студентам розуміти Біблію, ефективно використовувати її в своєму житті, а далі в своєму служінні (Езд. 7:10).

OT 101 Огляд Старого Заповіту 1

Даний курс є оглядом старозаповітних книг, від Буття до Книги Естер. Огляд включає вивчення важливих критичних, історичних, герменевтичних і богословських питань.

OT 102 Огляд Старого Заповіту 2

Даний курс є оглядом старозаповітних книг, від Книги Йова до Книги пророка Малахії. Огляд включає вивчення важливих критичних, історичних, герменевтичних і богословських питань.

NT 201 Огляд Нового Заповіту 1

Знайомство з періодом між Заповітами та огляд чотирьох Євангелій, Дій, Послань Петра та Іванна. Курс розглядає питання критики, історії, герменевтики і богослов'я в межах кожної книги.

NT 202 Огляд Нового Заповіту 2

Даний курс є продовженням огляду Нового Заповіту. Особлива увага приділяється вступу до Послань Павла, Якова, Євреїв, Юди та Об’явлення, а також змісту даних книг. Цей курс розглядає питання критики, історії, герменевтики і богослов'я в межах кожної книги. Також курс присвячений питанням авторства, датування і мети написання кожної книги.

PT 204 Гомілетика 1

Студенти детально вивчатимуть засади підготовки проповіді і проповідування, що підносить Бога. В курс входять основні кроки складання експозиційних проповідей, починаючи з детальної екзегетики уривка для виведення екзегетичної ідеї, визначення гомілетичної ідеї, складання плану проповіді, додаткового матеріалу (застосування, ілюстрації, переходи, вступ, завершення тощо) і завершуючи двома короткими проповідями перед аудиторією. Особливий акцент робиться на експозиційну проповідь.

PT 304 Гомілетика 2

Курс пропонує поглиблене вивчення теорії усної комунікації та додаткових навичок, необхідних для ефективного служіння через проповідь. Особлива увага приділяється підготовці окремих проповідей, серій проповідей і проповідей з особливих нагод. Студенти також ближче познайомляться з процесом підготовки та стилями проповідування відомих проповідників минулого й сучасності.

GS 301 Публічні виступи

А даному курсі робиться акцент на практичні навички ефективного публічного виступу. Курс вивчає підготовку промови, виступ, усні презентації в різних ситуаціях під час церковних служінь. Студенти дізнаються про динаміку малої групи та про навички, необхідні куратору малої групи. Студенти виявитимуть здатність проводити зібрання малої групи, а також виголосять дві промови, в яких продемонструють ретельну підготовку та вдалий виступ.

TH 201 Богослов’я 1

Курс вивчає вихідні передумови, цілі та засоби вивчення богослов'я. Розглядає вчення про божественне об’явлення людству: різні засоби Божого об’явлення, Біблію як унікальне богонатхненне послання Бога; вчення про безпомилковість і достатність Старого і Нового Заповітів. Також буде вивчатися вчення про існування Бога, Його особисту та триєдину природу, божественні атрибути і працю. Особлива увага приділятиметься функції Отця в творенні і провидінні. Попередні вимоги: BE 101 Герменевтика

TH 202 Богослов’я 2

Курс розглядає питання богословської антропології: створення і вік людства, людина як образ Божий, особливі стосунки між чоловіком і жінкою перед Богом та суспільством, психологічна та фізична складові людини. Також вивчається тема гріховності людини: проблема зла, наслідки гріха і доктрина про першорідний гріх. В останній частині курсу буде розглянуте вчення про ангелів: створення, служіння та призначення ангелів, доктрина про злі ангели, сатану та протистояння віруючої людини сатані та його демонам.

TH 301 Богослов’я 3

иста, Його непогрішність, земне служіння та викупне значення Його страждань, воскресіння і вознесіння. Студенти розглянуть порядок застосування та умови спасіння у Христі: божественні та людські аспекти спасіння (обрання, напередвизначення, покликання, віра, навернення, покаяння); доктрини про відродження, виправдання та освячення.

TH 302 Богослов’я 4

Курс вивчає роботу Духа Святого в справі спасіння у Христі стосовно Церкви, включаючи збудування та ствердження Церкви як Тіла Христового, організацію, функціонування, богослужіння та призначення Церкви відповідно до Божих цілей. Особливий акцент буде зроблено на природі та практичному застосуванні духовних дарів відповідно до призначення Церкви. Розкриватиметься Божа мета стосовно Царства та майбутні події, пов’язані з долею історії та окремих осіб, включаючи різні стадії другого пришестя Христа, тисячолітнє царювання Христа, воскресіння людей, суди та вічне місто. 

CH 301 Історія Церкви 1

Даний курс пропонує огляд історії Церкви від її заснування до початку Реформації. Студенти дізнаються про життя та богослов'я християнської церкви, а також про головні події, що сформували Західну та Східну Церкву в перші 1 500 років.

CH 302 Історія Церкви 2

Даний курс розглядає історію, життя та богослов'я християнської Церкви в Європі та Північній Америці від Реформації до наших днів. Окрім цього, студенти познайомляться з важливими провідниками та подіями часів Реформації та після неї, а також дізнаються про основні рухи богословської думки останніх 500 років.

WM 410 Всесвітні місії і Церква

Даний курс покликаний скеровувати наших майбутніх пасторів, молодіжних керівників, вчителів та інших служителів до більш місіонерського погляду на служіння і церкву.

BE 146 Експозиція Послання до римлян

Курс є вивченням Послання до римлян з метою розуміння аргументації і змісту даного твору. Студенти будуть ознайомленні з різними богословськими темами і їх представленням у листі. Особлива увага буде зосереджена на історико-культурному контексті та меті написання послання.

PT 306 Духовне керівництво для жінок

Даний курс розроблений для студенток, які виконують лідерські обов’язки в місцевих церквах та бажають зростати в духовному житті. Курс допоможе їм оцінити свої сильні та слабкі сторони, мотиви, вміння поводитися зі Словом Божим, а також соціальні навички в роботі з іншими віруючими. Курс дає можливість студенткам зростати в лідерських навичках завдяки інструментам вирішення проблем, підтримування «вогню» та зростання в основних духовних дисциплінах.

PT 302 Біблійне душеопікунство

Даний курс пропонує загальний вступ в особисте служіння душеопікунства. Початок курсу присвячений обговоренню основоположних принципів біблійного консультування, які виокремлюють його з-поміж інших систем консультування. Після цього курс відстежує та дає оцінку сучасній історії руху біблійного душеопікунства. Курс також пояснює динаміку біблійних змін та презентує головні складові процесу біблійного консультування (душеопікунства), щоб студент зміг отримати практичну, побудовану на Біблії, схему для допомоги людям. Особлива увага буде приділятися таким важливим аспектам: як побудувати стосунки під час душеопіки, як подарувати надію, як збирати та тлумачити інформацію та як мотивувати людину прагнути довготривалих змін. Врешті буде вивчатися низка найбільш розповсюджених проблем, з якими стикаються потребуючі душеопікунства.

PT 402 Християнське богослов’я і духовне життя

Курс призначений для того, щоб допомогти студентам зрозуміти, яку роль відіграє Святий Дух, Писання, богослов'я, церква, духовні дисципліни, поклоніння, власні бажання і воля в духовному зростанні й ефективності служіння. Звертається увага на наступні питання: «Який вплив на інших здійснює характер? Якими мають бути наші заохочення до святості? Чи задоволений Бог нами, якщо ми не досконалі?» Студенти познайомляться з розумінням духовності в різних конфесіях і традиціях християнства, як стимул до більшого уподібнення до Христа.

PT 401 Eтика

Курс презентує огляд принципів християнської поведінки, представленої в Писанні, історії Церкви і сучасному християнстві. Практична мета курсу полягає в тому, щоб допомогти студентам оцінити та розвинути власний характер, а також сформувати духовні цінності, які визначатимуть метод та мотивацію в служінні для того, щоб готувати бездоганних учнів. Будуть розглядатися важливі питання сучасності: аборти, евтаназія, генетика тощо.

Навчальний план молодшого бакалавра

Навчальний план спеціалізованих курсів програми «Християнська освіта» охоплює біблійні, богословські та практичні аспекти підготовки студентів до ефективного служіння в церкві та поза її межами.

Курси спеціалізації:

CE 101 Вступ до християнської освіти

Огляд засад християнської освіти, включаючи цілі, богослов’я, історію, філософію, Писання як її фундамент та роль Святого Духа. В курсі також обговорюється духовний дар вчителя, якості характеру того, хто служить в контексті християнської освіти, і огляд можливостей служіння в християнській освіті. 

CE 102 Педагогічна психологія

Огляд принципів навчання і обговорення, які з них можна використовувати з найбільшою користю в християнському служінні для ефективного викладання, «щоб учинити кожну людину досконалою в Христі» (Кол. 1:28). 

CE 202 Теорія і методика навчання людей з особливими потребами

Даний курс є оглядом категорій людей з особливими потребами, мети служіння цим людям, біблійного погляду на них. Студенти вчаться розуміти і приймати потреби таких людей, задовольняти їх, дізнаються, як почати служіння таким людям, знайти вчителів та працювати з родинами.

CE 203 Теорія і методика навчання дітей дошкільного віку

В цьому курсі розглядаються вікові особливості і потреби дошкільників та їх вплив на підготовку вчителя до роботи з цією віковою групою, планування програм і створення умов для наймолодших учнів у церкві. 
 

CE 301 Теорія і методика навчання школярів

Курс розглядає вікові потреби і особливості дітей шкільного віку та їх вплив на підготовку вчителя, планування програми і створення умов для дітей цього віку в церкві. 
 

CE 302 Теорія і методика навчання дорослих

Даний курс присвячений служінню навчання дорослих у церкві. Розглядається як теорія і методологія, так і біблійні принципи навчання дорослих людей. Окремо вивчається стратегія розвитку служіння вчителів у церкві для ефективного служіння Христу, церкві та світу. 
 

Біблійно-богословські курси:

GS 101 Вступний курс

Знайомство з академічним життям в Київській богословській семінарії. Центральне місце відведене процесу написання роботи, особливо дослідницької, використанню комп’ютера, програми Microsoft Word, інтернету, бібліотеки, а також розпорядженню часом та творчому мисленню. В курс включено зустрічі та знайомства з директорами програм, викладачами і працівниками семінарії.

OT 101 Огляд Старого Заповіту 1

Даний курс є оглядом старозаповітних книг, від Буття до Книги Естер. Огляд включає вивчення важливих критичних, історичних, герменевтичних і богословських питань.

OT 102 Огляд Старого Заповіту 2

Даний курс є оглядом старозаповітних книг, від Книги Йова до Книги пророка Малахії. Огляд включає вивчення важливих критичних, історичних, герменевтичних і богословських питань.

NT 201 Огляд Нового Заповіту 1

Знайомство з періодом між Заповітами та огляд чотирьох Євангелій, Дій, Послань Петра та Іванна. Курс розглядає питання критики, історії, герменевтики і богослов'я в межах кожної книги.

TH 201 Богослов’я 1

Курс вивчає вихідні передумови, цілі та засоби вивчення богослов'я. Розглядає вчення про божественне об’явлення людству: різні засоби Божого об’явлення, Біблію як унікальне богонатхненне послання Бога; вчення про безпомилковість і достатність Старого і Нового Заповітів. Також буде вивчатися вчення про існування Бога, Його особисту та триєдину природу, божественні атрибути і працю. Особлива увага приділятиметься функції Отця в творенні і провидінні.

TH 301 Богослов’я 3

Курс вивчає особу та працю Ісуса Христа: суть втілення, непорочне зачаття, реальність людської природи Ісуса Христа, Його непогрішність, земне служіння та викупне значення Його страждань, воскресіння і вознесіння. Студенти розглянуть порядок застосування та умови спасіння у Христі: божественні та людські аспекти спасіння (обрання, напередвизначення, покликання, віра, навернення, покаяння); доктрини про відродження, виправдання та освячення.

TH 302 Богослов’я 4

Курс вивчає роботу Духа Святого в справі спасіння у Христі стосовно Церкви, включаючи збудування та ствердження Церкви як Тіла Христового, організацію, функціонування, богослужіння та призначення Церкви відповідно до Божих цілей. Особливий акцент буде зроблено на природі та практичному застосуванні духовних дарів відповідно до призначення Церкви. Розкриватиметься Божа мета стосовно Царства та майбутні події, пов’язані з долею історії та окремих осіб, включаючи різні стадії другого пришестя Христа, тисячолітнє царювання Христа, воскресіння людей, суди та вічне місто.

CH 302 Історія Церкви 2

Даний курс розглядає історію, життя та богослов'я християнської Церкви в Європі та Північній Америці від Реформації до наших днів. Окрім цього, студенти познайомляться з важливими провідниками та подіями часів Реформації та після неї, а також дізнаються про основні рухи богословської думки останніх 500 років. 

WM 410 Всесвітнє місіонерство і Церква

 
Даний курс покликаний скеровувати наших майбутніх пасторів, молодіжних керівників, вчителів та інших служителів до більш місіонерського погляду на служіння і церкву.

PT 402 Християнське богослов’я і духовне життя

Курс призначений для того, щоб допомогти студентам зрозуміти, яку роль відіграє Святий Дух, Писання, богослов'я, церква, духовні дисципліни, поклоніння, власні бажання і воля в духовному зростанні й ефективності служіння. Звертається увага на наступні питання: «Який вплив на інших здійснює характер? Якими мають бути наші заохочення до святості? Чи задоволений Бог нами, якщо ми не досконалі?» Студенти познайомляться з розумінням духовності в різних конфесіях і традиціях християнства, як стимул до більшого уподібнення до Христа.