Директор програми

Київська богословська семінарія та Ірпінська Біблійна Церква представляють нову навчальну програму: Капеланська Школа “Серце Воїна”.

Наше кредо: Підготовлений та споряджений бути поруч!

Завдання волонтера і капелана – бути поруч з військовими, ветеранами та їхніми родинами, щоб допомогти пережити важкі часи. Тит. 3:14 «...навчитися дбати про те, як творити добро й допомагати усім, хто потребує допомоги…». Це вкрай важливо, адже уважність та турбота зберігає життя наших героїв. Дії 16:28 «А Павло́ скрикнув голосом гучни́м, говорячи: „Не чини собі жодного зла, бо всі ми ось тут!».

 


Керівник школи, Василь Острий

 

 

 

Про програму

Наша місія: підготувати волонтерів і капеланів, які можуть забезпечити належну підтримку військовослужбовцям, ветеранам та їхнім родинам, допомагати в процесі реабілітації та інтеграції в суспільство.

Наше бачення: ми бачимо підготовлених, споряджених волонтерів і капеланів, які служать військовим, ветеранам, та їхнім родинам в Ірпені, Бучанському районі та по всій Україні.

Завдання програми:

  • Навчити Навчити студентів ефективно проповідувати Євангеліє серед військових, ветеранів, та членів їхніх родин, враховуючи їхню культуру.
  • Ознайомити студентів з основами консультування ветеранів (травма, ПТСР, флешбеки).
  • Допомогти студентам набути та розвивати практичні навички, необхідні для роботи і служіння (домедична допомога, транспортування поранених і полеглих, служіння в стабілізаційному пункті, в госпіталі, у ветеранському центрі, пенітенціарної служби).
  • Познайомити студентів з сучасними концепціями і стратегіями служіння ветеранам на прикладі служіння міжнародних ветеранських організацій.
  • Заохотити студентів продовжувати навчання (здобути ступінь бакалавра і магістра), аби в майбутньому вони могли професійно допомагати військовим, ветеранам та членам їхніх сімей.

 

Наші цінності:

  • Ми віримо, що служіння військовим, повинно бути всеохоплюючим піклуванням про дух, душу і тіло, результатом якого стане інтеграція ветерана в суспільство і церковну родину.
  • Ми цінуємо необхідність здобуття практичного досвіду служіння військовим в госпіталі, стабпункті, ветеранському центрі, бажано під керівництвом досвідченого капелана.
  • Ми цінуємо таке ставлення та стратегію постійного навчання, яке продовжує розвивати студента-лідера як професіонала і яке, зрештою, робить великий внесок в служіння військовим.

 

Інтенсивність програми та тривалість:

  • Цілі і задачі програми реалізуються впродовж 8 вікендів на рік, починаючи з вересня і завершуючи червнем.
  • Програмою передбачено, що кожна сесія (вікенд), буде складатися з 12 академічних годин.

 

Студентам буде запропоновані додаткові завдання у вигляді: прочитання літератури і перегляду відео по темі; написання письмових і контрольних робіт; а також практичних завдань по курсу.


Допускається фізична відсутність студента з поважних причин на 2-х сесіях, при умові, що студент, під наглядом куратора, проходить сесію онлайн.

Як вступити

Скоро...

Навчальний план

Вступ до капеланського служіння

Капелани швидкого реагування

Тренінг “Тактична медицина”

Капелан на службі у Збройних силах та інших військових формуваннях

Травма і ПТСР

Госпітальне Капеланство

Служіння родинам загиблих воїнів та всебічна підтримка діючих військових

Сімейне насильство

Біблійна основа богослов’я ризику

Становлення добре збалансованого лідера