ІГОР ФЕДОРОВИЧ

Народився у місті Чорноморськ Одеської області, в 1988 закінчив Іллічівський професійний судноремонтний ліцей. Згодом вступив до Одеської богословської семінарії, де отримав середню богословську освіту. Через два роки вступив до КБС і за чотири роки отримав магістра богословської освіти. На цьому бажання вчитися не зникло, тому в 2011 році закінчив Талботську школу богослов’я, Київська філія, університету Байола (Каліфорнія, США) та здобув ступінь магістра біблійних та богословських досліджень. Зараз готується до подальшого навчання для здобуття докторського ступеня.

Крім жаги до навчання, Ігор Федорович має велике прагнення служити людям. Має досвід роботи з нарко- та алкозалежними людьми, з молоддю, був регіональним координатором «Школи без стін» по Одеській області, директором церковної освіти ЄХБ м. Чорноморськ, студентським деканом КБС. На сьогодні Ігор Федорович — пастор київської церкви «Воскресіння», директор бакалаврської програми «Благовістя та заснування церков» в Київській богословській семінарії. Ігор – люблячий батько та чоловік, з дружиною Сюзанною виховує трьох дітей. 

Про складний шлях до Христа

Мені було 25-26 років, коли я прийшов до Бога. На той момент моє життя було розбите. Майже 12 років вживав наркотики і почав робити це дуже рано. Багато разів намагався кинути, зупинитись, але усі мої спроби були провальними. Думав, що армія мені допоможе позбутися цієї згубної звички, але й армія не врятувала. Після служби через деякий час потрапив у колонію на 1 рік та 8 місяців через ці ж наркотики. Перебування за ґратами теж мені не допомогло звільнитись від залежності. Дійшло до того, що я вже сам себе зненавидів, пересувався на милицях. Одного разу випадково зустрівся в лікарні з давнім знайомим, який, як я знав, був колись в ще гіршому стані, ніж я. А тут я побачив його зовсім іншим. Він сильно змінився, почув в колонії про Христа, покаявся – і життя його змінилось. Я запитав у нього, як він так змінився. З ним прийшов на групу для наркозалежних. І коли я побачив людей, які мали такі ж проблеми, як у мене,  і як вони намагалися змінити своє життя, і хтось вже змінив, для мене це стало великим свідоцтвом. Тоді я вирішив помолитися, і щось в мені відбулось, хоча деякий час я ще продовжував вживати наркотики, але в мені вже відбувалася сильна боротьба. Потім почав відвідувати церкву, так крок за кроком Бог змінював моє життя. Вступив до Одеської семінарії, потім на стаціонар до КБС і здобув ступінь магістра, далі закінчив Талботську школу богослов’я. За цей час Бог подарував мені прекрасну дружину та діток.

Про підтримку в житті 

Найбільша моя підтримка  – це сім’я, особливо дружина. Бог наділив Сюзанну  дивовижною здатністю задавати влучні запитання, радіти дрібницям, пом’якшувати конфліктні ситуації в родині за допомогою гумору. Велику підтримку також отримую від колективу КБС, від людей в своїй церкві, а також інші пастори надихають мене служити людям. 

Про постійний розвиток та навчання 

Я  продовжую навчатись, розвиватись. Багато читаю. Переважно ті книги, які допомагають мені рости духовно та розвиватись професійно. Читаю кілька книг одночасно і різними мовами. Християнин повинен вчитись постійно та бути професіоналом.  Якщо людина хоче бути професіоналом в будь-якій сфері, їй потрібно постійно вчитися та розвиватися. Потрібно читати нові книги, відвідувати семінари, лекції, майстер-класи. Якщо людина не буде цього робити, вона не буде розвиватись, а якщо не буде розвиватись, то в такому разі буде залишатись на одному рівні. І такий спеціаліст, який застряг на певному рівні, не буде потрібен жодній компанії. 

Коли ми говоримо про богослов’я, про духовні речі, то тим більше людина повинна розвиватись, вона не повинна зупинятись і думати, що ось я все знаю і мені достатньо тільки Біблії. Так, дійсно, Біблії достатньо для пізнання, розуміння Бога, але ми живемо в світі, який постійно змінюється, і нам потрібно мати свіжий погляд на звичні речі, щоб бачити та розуміти, як мислять люди, які нас оточують. Щоб давати богословську, біблійну відповідь на запитання, з якими вони стикаються. Тому зрілий християнин повинен бути професіоналом. А щоб бути професіоналом, потрібно постійно вчитися. Це може бути формальна освіта, наприклад в КБС, чи постійна самоосвіта. Крім того, розвиток та навчання потрібні, в першу чергу, самій людині. Часто буває, що пастори читають, готують проповіді, щоб потім вчити церкву, але не наповнюються, не вчаться самі. І через це виникають проблеми. Бо написано: «Пильнуй себе та вчення…» (1 Тим. 4:16). Тому дуже важливо вчитися, читати Писання та іншу літературу для себе також, свого розвитку та зростання. 

 

Про пасторство та директорство 

Розпочати нову церкву, стати пастором – це було моє покликання, очевидне для мене, тому взяти на себе відповідальність пастора було нескладно. Не завжди все легко, але я роблю те, що, знаю, повинен робити.  Але ніколи не думав, що стану директором програми. Проте так склалися обставини, я побачив роботу і задум Бога в цьому питанні. Минув рік, як я обіймаю цю посаду, і я бачу, як ми можемо в КБС допомагати сформувати вірний погляд на благовістя та організацію церков у наших студентів. Будучи сам пастором та почавши колись церкву з нуля, я маю певний досвід, яким можу поділитись зі студентами. Моє бажання, щоб наші студенти були активними благовісниками та організаторами церков, позитивно впливали на існуючі та нові церкви. 

Про бакалаврську програму «Благовістя та заснування церков»

Коли ми говоримо про виклики, які стоять перед благовісниками та організаторами церков, ми бачимо брак знань, технологій, фінансів, людей. Тому ми побудували нашу програму таким чином, щоб студент міг отримати необхідну допомогу  для ефективного служіння.  Спеціалізовані  курси, які проходять студенти нашої програми, зосередженні на практичних навичках, як організовувати церкву, як будувати команду, як розвивати лідерів. Розбираємо, які фактори ведуть церкву до її вкорінення, зміцнення та примноження. Приділяємо увагу вивченню питань, що стосуються церковних та особистих фінансів. Використовуємо модель наставництва для здорових церков. Наші студенти мають можливість знайомитись, спілкуватись з досвідченими пасторами, місіонерами, які мають досвід започаткування нової церкви.

Про цільову аудиторію — для кого наша програма

Можемо виділити три категорії людей, для яких наша програма буде корисною. По-перше, це люди, які хочуть навчитися благовістити ефективно, мають бажання розповідати про Христа, але не знають, як краще це робити. По-друге, якщо людина відчуває в своєму серці покликання розпочинати нову церкву, то це саме та програма, яка може дати необхідні інструменти, навички для втілення її бачення. По-третє, програма розрахована й на тих людей, які ще не розуміють ясно свого покликання, але які прагнуть вчитися та розвиватися. Ми пропонуємо такі курси до вивчення, які будуть корисні для будь-якого служіння. Це, наприклад, й побудова команди, цілі та стратегії, управління власними та церковними фінансами, особиста молитва та поклоніння, спільна молитва та поклоніння, учнівство та розвиток малих груп та інші курси, які будуть корисні для духовного розвитку християнина, незалежно від його чи її служіння.

Про благовісників та організаторів нових церков

Благовісники та організатори нових церков – це особлива категорія людей. Їх постійно хвилює те, що люди живуть без Ісуса та не знають, що гинуть. Благовісники, як правило, мають певні характеристики: 
1. Люди бачення: вони бачать майбутнє, яке більшість людей не бачать. Саме таке майбутнє, яким його хоче бачити Бог. 
2. Люди віри: довіряють Богу та дякують Богові за тих людей, які ще тільки збираються прийти до Христа. 
3. Люди цілеспрямованості та наполегливості: вони знають, чого хочуть, навіть якщо бажаного не легко досягнути. 
4. Люди молитви: люблять проводити час з Богом, молячись за людей та події.
5. Люди стосунків: вони орієнтовані на людей, шукають нові контакти, будують стосунки з іншими та розвивають дружбу. 
6. Люди праці: закочують рукава, не бояться та не тікають від складних завдань.
 
Організатори нових церков спрямовані на досягнення Божого бачення для церкви. Вони бажають бачити та брати участь в оновленні життя людей та суспільства. Переважно організатори нових церков працюють не заради процесу, але щоб досягти результату. Для таких людей важливо бачити нових людей в церквах та нові церкви.  
 

 Запрошуємо на навчання до Київської богословської семінарії. Чергові дати вступних іспитів 28 серпня, 11 вересня, 25 вересня.