Навчальний план спеціалізованих курсів програми «Пасторське служіння» враховує біблійний, богословський та практичний аспект підготовки студента до ефективного пасторського служіння або християнського керівництва в помісній церкві. Програма дотримується збалансованого підходу до християнських доктрин та принципів, що викладаються в аудиторії, та реальним застосуванням духовних істин в житті віруючих церкви.

Курси спеціалізації:

PL 101 Вступ до пасторського служіння

Цей курс знайомить студентів з біблійними засадами пасторського служіння з особливим акцентом на 1) особистий ріст пастора і розвиток його пасторського служіння та 2) вивчення основних кроків створення роз’яснювальної проповіді.

CP 105 Молитва і благовістя

Курс спрямований на вивчення фундаментальних принципів та основ практики молитовного життя і благовістя в процесі заснування церкви, а також життя місцевої існуючої церкви. Курс побудований таким чином, що перша частина присвячена молитві, друга – благовістю.

PL 201 Пасторське служіння 1

Цей курс вивчає та аналізує біблійне розуміння пасторського служіння, або «Ким повинен бути пастор і чим він повинен займатися?», вивчаючи та підтверджуючи біблійні стандарти пасторського служіння, викладені в 1-2 Посланні до Тимофія, Тита та 1 Петра 5. Студенти обговорюватимуть практичну сторону питань і тем, що стосуються ролі пастора в церкві.

CP 205 Учнівство і малі групи

Цей курс є викладом основних принципів і підходів до учнівства і малих груп в нових та в існуючих церквах. Перша половина курсу присвячена учнівству, друга – служінню малих груп.

CP 304 Лідерство і його розвиток в помісній церкві

Цей курс присвячений вивченню фундаментальних принципів та основних практик ефективного біблійного лідерства в нових або існуючих церквах. Перша частина навчання розглядає, як бути ефективним лідером, друга – як допомогти іншим в їхньому розвитку в царині ефективного лідерства.

PL 401 Церковне адміністрування

Це курс з вивчення управління та організації церковного адміністративного процесу з особливим акцентом на планування, мотивацію лідерів церкви і вирішення питань фінансового характеру.

PL 402 Пасторські послання

Цей курс детально досліджує всі три Пасторські послання з особливою увагою на головні теми, пов’язані з пасторським служінням. Вивчається теорія пасторського служіння, викладена в згаданих текстах, а також практичне застосування цих принципів в сучасному контексті пасторського служіння.

Два курси на вибір:

CP 101 Вступ до благовістя та заснування церков

Курс знайомить студентів з біблійними принципами і практичними підходами в роботі з заснування церков.

YM 101 Основи молодіжного і підліткового служіння

Даний курс вивчає основоположні принципи, засновані на Писанні, мета яких: створення серед молоді служіння та його подальше функціонування. Робиться акцент на філософію служіння і загальні принципи в служінні молоді.

CE 201 Основи викладання

Даний курс знайомить студентів з базовими педагогічними принципами, методами викладання і навчання в контексті християнської освіти. В курсі розглядаються основні потреби тих, хто навчається, і шляхи їх задоволення під час навчального процесу. В курсі також обговорюються характер вчителя, прийоми герменевтики, стратегія та вміння керувати класом.

ВЕ 120 Вивчення Псалмів

Екзегетика і роз’яснення Книги Псалтир, особлива увага приділяється історичному процесу композиції книги, її літературній структурі і богослов’ю. Розглядаються також важливі для застосування пророчі і пасторські елементи книги.

CP 206 Командна стратегія в служінні Павла

Курс спрямований на вивчення мотивації, тактики і цілей, які сформували служіння апостола Павла як місіонера та засновника нових церков, та їх застосування у формуванні і подальшому розвитку команди з заснування нових церков сьогодні.

Біблійно-богословські курси:

GS 101 Вступний курс

Знайомство з академічним життям в Київській богословській семінарії. Центральне місце відведене процесу написання роботи, особливо дослідницької, використанню комп’ютера, програми Microsoft Word, інтернету, бібліотеки, а також розпорядженню часом та творчому мисленню. В курс включено зустрічі та знайомства з директорами програм, викладачами і працівниками семінарії.

OT 101 Огляд Старого Заповіту 1

Даний курс є оглядом старозаповітних книг, від Буття до Книги Естер. Огляд включає вивчення важливих критичних, історичних, герменевтичних і богословських питань. 

NT 201 Огляд Нового Заповіту 1

Знайомство з періодом між Заповітами та огляд чотирьох Євангелій, Дій, Послань Петра та Іванна. Курс розглядає питання критики, історії, герменевтики і богослов'я в межах кожної книги. 

TH 201 Богослов’я 1

Курс вивчає вихідні передумови, цілі та засоби вивчення богослов'я. Розглядає вчення про божественне об’явлення людству: різні засоби Божого об’явлення, Біблію як унікальне богонатхненне послання Бога; вчення про безпомилковість і достатність Старого і Нового Заповітів. Також буде вивчатися вчення про існування Бога, Його особисту та триєдину природу, божественні атрибути і працю. Особлива увага приділятиметься функції Отця в творенні і провидінні.

TH 301 Богослов’я 3

Курс вивчає особу та працю Ісуса Христа: суть втілення, непорочне зачаття, реальність людської природи Ісуса Христа, Його непогрішність, земне служіння та викупне значення Його страждань, воскресіння і вознесіння. Студенти розглянуть порядок застосування та умови спасіння у Христі: божественні та людські аспекти спасіння (обрання, напередвизначення, покликання, віра, навернення, покаяння); доктрини про відродження, виправдання та освячення. 

CH 302 Історія Церкви 2

Даний курс розглядає історію, життя та богослов'я християнської Церкви в Європі та Північній Америці від Реформації до наших днів. Окрім цього, студенти познайомляться з важливими провідниками та подіями часів Реформації та після неї, а також дізнаються про основні рухи богословської думки останніх 500 років. 

WM 410 Всесвітнє місіонерство і Церква

 
Даний курс покликаний скеровувати наших майбутніх пасторів, молодіжних керівників, вчителів та інших служителів до більш місіонерського погляду на служіння і церкву.

PT 402 Християнське богослов’я і духовне життя

Курс призначений для того, щоб допомогти студентам зрозуміти, яку роль відіграє Святий Дух, Писання, богослов'я, церква, духовні дисципліни, поклоніння, власні бажання і воля в духовному зростанні й ефективності служіння. Звертається увага на наступні питання: «Який вплив на інших здійснює характер? Якими мають бути наші заохочення до святості? Чи задоволений Бог нами, якщо ми не досконалі?» Студенти познайомляться з розумінням духовності в різних конфесіях і традиціях християнства, як стимул до більшого уподібнення до Христа.