Минулого тижня, 21-22 жовтня, на базі Київської богословської семінарії ГО «Оливкова гілка Україна» та бакалаврська програма КБС «Пасторсько-капеланське керівництво» провели 7 Міжнародну жіночу конференцію «Бог шукає вірних і робить їх здібними», що була розрахована на жінок-військовослужбовців, жінок, які несуть служіння серед військових або ж мають у родині військових чи людей, які повернулись із зони бойових дій. На цю подію зібралися сестри з дев’яти регіонів України та США. 

За два дні конференції поставало та обговорювалося багато важливих питань та проблем, з якими стикаються жінки, коли мають у родині військових, або коли самі є військовослужбовцями. Ці питання турбують зараз не одне жіноче серце в Україні. Як нести Божу любов та підтримати своїх чоловіків, синів, батьків, які повернулись з війни і зранені війною? Як переносити страждання та труднощі, які нерідко починаються в родинах, коли чоловік повертається з війни іншим? На ці та багато інших запитань шукали відповіді учасниці конференції, ділились досвідом та практичними порадами, молились одна за одну. 

Так Кароліна Грубе (Caroline Grube), вдова підполковника армії США, розповідала про важливе значення військових жіночих груп у церкві, в яких жінки можуть отримати необхідну підтримку та поради про те, як створити позитивний морально-психологічний клімат у родині.

Саммер Реборн  (Summer Raborn), військовослужбовець у запасі військових поліцейських сил  військово-морського флоту США, ділилась думками про те, з якими труднощами та проблемами стикається жінка на військовій службі. Давала практичні поради, як подолати страхи та почуття самотності. 

Дуже щирою та відвертою була розповідь Прісцили Медоус Артур (Priscilla Meadows Arthur), дружини військовослужбовця-капелана, капітана у відставці армії США. Вона розповіла, які випробування випали на її долю після повернення чоловіка з війни. Дала поради, як підготуватися до зустрічі в родині військовослужбовця з зони бойових дій.  Дочка Прісцили, Ізабела, пояснила, що відчуває дитина, коли батько перебуває в зоні бойових дій. Ізабела розповіла, що мама робила для того, щоб дочка почувалася захищеною.

Як вберегтися від емоційного вигорання у родині та підтримати життєві сили військовослужбовця, попередити суїцидні настрої розповідала випускниця семінарії Галина Старченко, капелан, практикуючий психолог. Галина подала рекомендації та поради, як спілкуватися з чоловіками, які переживають посттравматичний синдром, які слова та фрази говорити, а які не можна вживати у жодному разі.
На конференції жінки мали змогу поринути в царину творчості, яка допомагає відволіктися від буденних проблем або ж послужити й іншим. Тетяна Черемісіна (Клуб «Жіноче серце», Херсон) провела майстер-клас з виготовлення квітів, закладок та рамок зі стрічок та розповіла, як можна служити талантами, якими Бог нас наділив. 
Тепла жіноча атмосфера давала можливість сестрам спілкуватися щиро,  разом співати, молитися, підтримуючи одна одну.