Останні дні життя Ісуса на землі були серйозним випробуванням як для Нього Самого, так і для Його учнів. Після смерті Ісуса учні були налякані; вони зібралися в одній кімнаті та щільно зачинили двері, боячись переслідувань. (Іван. 20:19, схоже на карантин, але з іншої причини).

        Знаючи, що після Його смерті й воскресіння на учнів чекають нелегкі часи, Ісус молився за них. І не тільки за них, але також і за тих, хто увірує через їхні свідчення ‒ за нас з вами! Ісус ніколи не молився за всіх людей в світі, а за тих, кого дав Йому Отець (17:9). Про що ж просив Ісус Отця, молячись за церкви, знаючи, що будуть нелегкі часи ‒ війни, гоніння, епідемії хвороби.

  • Ісус молився, щоб Отець зберігав Його учнів і ‒ їхніх послідовників, тобто нас з вами ‒ щоб ми були «одне», як і Ісус з Отцем одне (17:11).

       Ісус багато разів говорив, що прийшов в цей світ з волі Отця (Лк. 10:16, Іван. 4:34, 5:24) і все, що робить, робить не від себе і не для Себе (Мт. 4:1-11), але з метою прославити Отця. Що ж означає, що ми повинні бути одне, як Ісус з Отцем є одне? Думаю, це значить бути у важкі часи особливо уважним до керівництва церкви, молитися і бути готовим допомогти іншими способами, якщо потрібно. Це послужить тому, щоб Бог був прославлений серед людей.

  • Ісус не молився про те, щоб Отець забрав нас зі світу, але щоб зберіг нас від Лукавого, Сатани (17:15).

       Ми залишаємося в цьому світі в період труднощів. Що ж це за зло, від якого Ісус просив Отця вберегти нас? Це точно не хвороби! Значить, є зло, яке гірше за коронавірус? Так є. Це противник Бога, Сатана, який намагався збити з Божого шляху навіть Ісуса (Мт. 4:1-11) і так само намагається чинити й з нами: звернути нашу увагу на догоду собі, замість того, щоб ми догоджати Богу і, перш за все, служили Йому та Його дітям.

  • Про те, щоб Господь освятив нас істиною ‒ Його Словом (17:17).

       Коли ми стаємо учнями Ісуса, ми стаємо несхожими на людей в світі ‒ для нас стає цінним служити Богу, ми думаємо і діємо не так як люди цього світу. Ісус каже, що через це світ буде нас ненавидіти. І просить Отця про те, щоб Він далі освячував нас істиною ‒ Своїм Словом. Роздуми над Словом Божим займають важливе місце в житті віруючого християнина, тому що Слово ‒ дуже потужний Божий інструмент, за допомогою якого Дух Святий працює в кожному з нас.

         Як нам краще в цей період освячуватися Його словом?

  • Особливо важливо, щоб в цей час в нашому інформаційному раціоні була здорова їжа Слова Божого. Дуже легко в цей період стати експертами і написати докторську дисертацію по коронавірус. Медіа ресурси просто переповнені цією інформацією і нам, як частині суспільства, схильного до їх впливу, необхідно докладати зусилля, щоб не харчуватися тільки з цих джерел. Зрештою, Бог має силу й може змінити сьогоднішню ситуацію в будь-який час! Для нас важливо знати, що саме Він робить в цей період в серцях і розумі людей, а це ми можемо дізнатися тільки розмірковуючи над Його Словом!

  • Для цього, крім дисципліни регулярного читання Писання і молитви, хочу запропонувати Вам стежити за служіннями Вашої церкви онлайн або підписатися на канал однієї з євангельських церков в YouTube й отримувати підбадьорення та роздуми над Писанням кожен день.

  • Коли є можливість, слухати хороші християнські пісні, в яких є істини Писання.

  • Ісус посилає нас, Своїх учнів, у світ (17:18).

        Як це можна виконувати в умовах сьогоднішнього дня, коли контакти лицем до лиця повинні бути обмежені? Присвятіть час спілкування по телефону, спробуйте писати невеликі замітки в соціальних мережах. Дуже важливо молитися і просити мудрості у Бога у всій цій діяльності, тоді це може дати гарні плоди.

  • Любов, та, якою Батько полюбив Сина, щоб була в нас (Іван. 17:26).

        Що це за любов, в чому і як вона може проявлятися? По-перше, це розуміння того, що Бог любить нас, Своїх дітей. І, звичайно ж, ця любов не може закінчуватися або залишатися повністю в нас. Ми повинні передавати її далі людям, які не знають Бога. Напевно, однин з найкращих способів сьогодні висловити любов до людей, це потурбуватися про тих, хто перебуває в групі ризику. Якщо поруч з нами живуть люди похилого віку, можна допомогти їм, придбавши необхідні продукти чи ліки. Також прибирання та дезінфекція загального простору перед дверима нашої квартири буде видимим вираженням любові і турботи про сусідів (Звичайно ж, роблячи все це, нам необхідно подбати про те, щоб використовувати засоби захисту і не заразитися самим).

        І саме так оточуючі дізнаються «...що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Іван. 13:35) і, як Господь любить (Іван. 3:16, Рим. 5:8) навіть тих, хто ще не знає Його.

 

Олександр Дудка
Заступник директора програми  «Біблійні дослідження»